ŚMIG C-50 to nieugięty twardziel! Dlaczego C-50 jest taki twardy?

5.04.2023

ŚMIG C-50 to najmocniejszy zawodnik w swojej lidze

Z czym wam się kojarzy określenie twardy? Pewnie ze skałą, siłownią i jeszcze parę innych skojarzeń… ;) Na budowie też potrzebujemy twardych i stabilnych konstrukcji oraz materiałów aby przetrwały długie lata i wytrzymywały jak najdłużej bez poprawek i potrzeby remontu. Rzadko kiedy jednak coś jest zarówno twarde jak i elastyczne. Taka dokładnie jest Supermocna Masa Szpachlowa ŚMIG C-50 do łączenia płyt gipsowo-kartonowych. Najmocniejszy zawodnik w swojej lidze, który jednocześnie jest elastyczny jak szermierska szpada.
ŚMIG C-50 grafika pokazująca siłę
Sucha zabudowa jest obecnie bardzo popularnym i często stosowanym rozwiązaniem, zaś jednym z najbardziej wrażliwych miejsc są łączenia płyt. Szpachlowanie spoin płyt g-k jest niezmiernie ważne, ponieważ jeżeli wykonamy ten etap niewłaściwie nie możemy już do niego wrócić,
zaś źle przygotowane łączenia płyt najprawdopodobniej będą pękać w przyszłości powodując problemu z całą konstrukcją w naszym wnętrzu.
Ręka z packą szpachluje używa C-50 na spoinę
Obecnie stosuje się różne sposoby montażu płyt g-k, począwszy od mocowania specjalistycznym klejem do płyt g-k, przez stelaż z profili stalowych, czy mocowanie za pomocą talerzyków systemowych. Niezależnie czy korzystasz z 1 płyty czy z podwójnego płytowania oraz czy masz do czynienia z konstrukcją pracującą czy sztywną potrzebujesz niezawodnej spoiny, która wytrzyma długie lata. W tym miejscu pomoże Ci ŚMIG C-50 - odpowiednio użyty i wzmocniony taśmą lub siatką potrafi zrobić łączenie mocniejsze od samej płyty g-k!
wykres: jedna płyta g-k oraz podwójne płytowanie
Spoinowanie płyt g-k na poddaszu ŚMIG C-50

Jak najlepiej pracować z C-50?

Po odpowiednim zamontowaniu płyt gipsowo-kartonowych, niezależnie czy używamy kleju gipsowego, talerzyków czy profili stalowych możemy rozpoczynać pracę z C-50. W miejscach łączeń płyt ręcznie fazowanych konieczne jest użycie gruntu dla związania luźnego pyłu. Przy profilach fabrycznych gruntowanie nie jest obowiązkowe ale jak najbardziej też możesz je wykonać. Grunt potrzebuje standardowo koło 1,5-2 h na przeschnięcie, tak więc szybka kawka czy herbata i w międzyczasie nasza powierzchnia wyschnie. Otwieramy wiaderko C-50 i przystępujemy do pracy. Gotowa masa pozwoli zaoszczędzić szmat czasu, w stosunku do rozrabiania i późniejszego dorabiania tradycyjnego gipsu! ŚMIG C-50 jest gotowy do pracy od razu po otwarciu, jednak dla upłynnienia masy warto ją przemieszać, mieszadłem mechanicznym. Najbardziej polecamy mieszadło koszykowe i mieszanie na wolnych obrotach. Więcej o mieszadłach możesz poczytać w tym artykule, tam wszystko dokładnie opisujemy w temacie mieszadeł.
wiaderki ŚMIG C-50 na budowie
Przemieszany ŚMIG C-50 jest gotowy do spoinowania. Dobór rozmiaru szpachelki do nakładania zależy od indywidualnych preferencji. ŚMIG C-50 nadaje się do użycia bez zastosowania taśmy wzmacniającej! Zalecamy jednak jej użycie.
Spoina będzie jeszcze mocniejsza i twarda niczym Rocky Balboa!
Najlepsze efekty daje zatopienie w spoinie taśmy papierowej, ale możesz skorzystać też z innych taśm, na przykład tej amerykańskiej. Zakres prac przy szpachlowaniu płyt g-k został podzielony na 4 poziomy: Q1, Q2, Q3 i Q4, które już na starcie wyznaczają zakres obróbki suchej zabudowy. ŚMIG C-50 dedykowany jest do wykończenia w standardzie Q1 i Q2. Na czym polegają poszczególne zakresy prac w standardach Q opisujemy bardziej szczegółowo w tym artykule. 
Spoinowanie płyt g-k z taśmą szpachlą ŚMIG C-50

ŚMIG C-50 zarówno twardy, jak i elastyczny!

W niektórych przypadkach wykończenie na poziomie Q1 lub Q2 w zupełności wystarczy, jeżeli nie zależy nam na perfekcyjnym wykończeniu, bo remontujemy garaż albo na wierzch pójdzie jeszcze tapeta, tynk strukturalny czy glazura. Do dalszych etapów wykończenia, popularnie nazywanych Q3 i Q4 polecamy mniej twarde produkty z oferty naszych gładzi. C-50 jest tak twardy że nie podda się łatwo twojemu szlifowaniu, dlatego do wygładzania cało powierzchniowego polecamy co innego. Powierzchnię na lustro wykończysz przy użyciu ŚMIGa A-2 lub A-11.
C-50 jest dosłownie najmocniejszym zawodnikiem w swojej lidze. Odpowiednio zastosowany i wzmocniony tworzy łączenie mocniejsze od samej płyty!
wiaderki ŚMIG C-50 na budowie
Wyjątkowa elastyczność pozwala wyginać spoinę niczym gumę, ma to ogromne znaczenie przy pracującej konstrukcji, dlatego C-50 jest niezastąpiony na tle wszystkich sypkich produktów. Dzięki unikatowej recepturze i zastosowanym polimerom odkształca się aż do 15 mm - co daje wynik 6 razy większy niż najlepsze produkty gipsowe!
Montowanie płyty g-k na suficie

Pozostałe zastosowania ŚMIG C-50

Masa szpachlowa ŚMIG C-50 ma także inne zastosowania poza łączeniem płyt. Idealnie nadaje się do uzupełniania dziur i ubytków w ścianach do 5 mm. Dzięki odpowiedniej mocy i twardości sprawdzi się lepiej niż zwykły gips czy gładź! Pamiętaj tylko o zagruntowaniu powierzchni przed szpachlowaniem dziury. Przez idealnie biały kolor po wyschnięciu bez problemu pokryjesz go dowolnym kolorem. Każdemu przyda się w domu wiaderko z Supermocnym pomocnikiem na dziury po gwoździach czy obite narożniki.
Uzupełnianie ubytków masą ŚMIG C-50
Przy wykańczaniu suchej zabudowy, jak i tynków zazwyczaj konieczne jest użycie aluminiowych narożników. Do zatapiania zewnętrznych narożników także używaj z powodzeniem ŚMIGa C-50! Najpierw należy nałożyć masę na powierzchnię, później wkleić narożnik i jeszcze raz przejechać całość szpachelką. Narożniki zrobione ŚMIGiem C-50 będą wyjątkowo odporne na uderzenia! Śmiało nakładaj C-50 we wszystkich pomieszczeniach, łącznie z tymi narażonymi na okresową wilgoć, jak: pralnie, łazienki oraz kuchnie! Jak możecie się dowiedzieć nasz ŚMIG jest bardzo wszechstronnym produktem, który potrafi z powodzeniem uratować niejedną budowę :)
Montowanie narożników na suficie w łazience

Podobał Ci się nasz artykuł? Mamy więcej ciekawych treści dla Ciebie. Dowiedz się o nich jako pierwszy! Śledź nas na Facebooku. Do zobaczenia właśnie tam. 🙂

Polecane produkty naszych marek

Gładź szpachlowa A-2 wiaderko

A-2 Biała gotowa gładź szpachlowa

Przeznaczona jest do wygładzania powierzchni ścian i sufitów oraz do wypełniania niewielkich ubytków i rys na tynkach wewnątrz budynków. A-2 można stosować także do łączenia płyt gipsowo-kartonowych z taśmą wzmacniającą. Gładź tworzy trwałe i śnieżnobiałe podłoże pod powłoki malarskie i tapety.

Gładź szpachlowa A-11 wiaderko

A-11 Biała gładź prosto pod wałek

Biała Gładź Prosto Pod Wałek posiada idealną konsystencję do prostego i szybkiego nakładania przy użyciu wałka do gładzi – nie ma potrzeby rozcieńczania produktu z wodą! A-11 zapakowane zostało w czarne, plastikowe wiaderka, wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu!

Masa Szpachlowa ŚMIG C-50 wiaderko

C-50 Supermocna masa szpachlowa do łączenia płyt G-K bez taśmy

Przeznaczona jest do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych zarówno o profilu fabrycznym, jak również o krawędziach ręcznie fazowanych. Jej wysoka elastyczność i wytrzymałość zapewnia trwałość połączeń bez konieczności stosowania taśmy wzmacniającej. ŚMIG C-50 służy także do uzupełniania pęknięć, rys i ubytków powstałych na powierzchni ścian i sufitów.

Gips szpachlowy ŚMIG D-3 worek

D-3 Gips szpachlowy do łączenia płyt G-K bez taśmy

Wysoka elastyczność i wytrzymałość gipsu zapewnia trwałość połączeń bez konieczności stosowania taśmy wzmacniającej. Zatopienie taśmy w pierwszej warstwie gipsu D-3 zwielokrotnia tę wytrzymałość.

Gładź szpachlowa Megaron Dv-20 wiaderko

Megaron Dv-20 – Biała gotowa gładź polimerowa SUPER FINISZ

Przeznaczona jest do wygładzania powierzchni ścian i sufitów oraz do wypełniania niewielkich ubytków i rys na tynkach wewnątrz budynków. Gładź tworzy trwałe i śnieżnobiałe podłoże pod powłoki malarskie i tapety.

Gładź Polimerowa Megaron Dv-21 wiaderko

Megaron Dv-21 – Jasnoszara gładź polimerowa FINISZ

Gotowa masa szpachlowa przeznaczona do wykonywania idealnie gładkich ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń pod malowanie lub tapetowanie. Gładź Dv-21 cechuje kolor ułatwiający wychwycenie nierówności podczas szlifowania.

I3InYw3NovtToI21-dMU7.png

Megaron Gs-10 Gips zbrojony

Gips szpachlowy ZBROJONY Gs-10 jest suchą mieszanką gipsową do zastosowań wewnętrznych przewidzianą do samodzielnego przygotowania bezpośrednio przed zastosowaniem poprzez wymieszanie z wodą