
biała gotowa
gładź szpachlowa Szybkoschnąca
ŚMIG A-6

Właściwości
IDEALNIE BIAŁA
ŚMIG A-6 zarówno w postaci mokrej zaprawy jak i gotowej gładzi ma kolor biały.
Schnie szybciej od innych gotowych gładzi polimerowych
Elastyczna i odporna na spękania
Ekonomiczna i wygodna w użyciu
Gładź ŚMIG A-6 przeznaczona jest do natychmiastowego użycia zaraz po otwarciu opakowania. Prace można przerywać w dowolnym momencie, dokładnie zamykając wiadro. Po kolejnym otwarciu gładź można używać ponownie. ŚMIG A-6 należy nakładać prosto z wiadra bez jakichkolwiek zabiegów przygotowawczych. Znacząco podnosi to komfort pracy i przyczynia się do oszczędności czasu nawet o 10% (poprzez pominięcie szeregu czynności związanych z przygotowaniem tradycyjnych zapraw gipsowych). Dzięki możliwości wykorzystania całej zawartości wiadra, masa jest także bardziej ekonomiczna od zapraw przygotowywanych tradycyjnie.
Wysoka przyczepność bez gruntowania
Przyczepność do podłoża gładzi ŚMIG A-6 zdecydowanie przerasta wymagania normy.
Grubość warstwy do 5 mm
Dzięki możliwości zastosowania bardzo cienkiej warstwy – cieńszej niż 1 mm, podczas pracy można zmniejszyć zużycie materiału. Maksymalna grubość jednorazowo nakładanej warstwy wynosi do 5 mm. W przypadku grubszych warstw po wyschnięciu mogą pojawiać się spękania powierzchni.
czas wiązania

ŚMIG A-6 - gładź prosto z wiaderka
Otwórz wiaderko gładzi A-6 i używaj! Nie musisz przygotowywać masy, bo w środku masz gotowy produkt o idealnej konsystencji, świetnie przystosowany do sposobu pracy jaki lubisz!
Wykonanie
1. przygotowanie podłoża
A-6 można stosować na wszelkie typowe podłoża budowlane w tym na powierzchnie drewnopochodne i odkształcalne oraz na stare powłoki malarskie – o ile podłoże jest trwałe, czyste i suche. Podłoże powinno być dostatecznie nośne, czyste, pozbawione tłuszczu, sadzy, obsypujących się warstw oraz nietrwałych powłok malarskich (czyszczenia należy dokonać przy pomocy wody pod ciśnieniem lub detergentów). Zwilżanie podłoża jest niewskazane, bowiem obniża przyczepność produktu. Zabieg gruntowania nie jest konieczny. Jeżeli stabilność podłoża budzi wątpliwości zaleca się zastosowanie Gruntu Uniwersalnego ŚMIG K-15.
2. nakładanie
Produkt nadaje się do nakładania ręcznego prosto z wiadra, przy użyciu czystych narzędzi ze stali nierdzewnej. Szpachlowanie należy wykonywać w temperaturze od +10 do +40°C. Rozprowadzać warstwami o grubości do 5 mm. Kolejna warstwa może być nakładana po zupełnym stwardnieniu poprzedniej.
3. Szlifowanie
Szlifowanie na sucho polega na jednorazowym lub dwukrotnym nałożeniu gładzi na mokro i zeszlifowaniu nierówności po wyschnięciu. Wstępne szlifowanie należy wykonać za pomocą papieru ściernego lub siatki szlifującej nr 80-100. Do ostatecznego szlifowania użyć papieru lub gąbki ściernej nr 180-240.
4. Kolejna warstwa
Jeżeli powierzchnia pierwszej warstwy nie jest idealnie równa zaleca się miejscowe uzupełnienie, bądź nałożenie cieńszej warstwy masy. Przed nałożeniem kolejnej warstwy gładzi, a także przed rozpoczęciem prac malarskich koniecznie należy usunąć pył z powierzchni lub związać go z podłożem.
5. Wykańczanie
Usuwając pył stosować czyste miotełki, zaś do związania z podłożem Grunt Uniwersalny ŚMIG K-15. Gruntowanie należy wykonywać przy użyciu wałka malarskiego lub natrysku. Po usunięciu pyłu lub wyschnięciu gruntu wygładzona powierzchnia nadaje się do malowania.