fbpx

biała gładź

 prosto Pod wałek

ŚMIG A-11

SMIG-A-11-ikony
SMIG-A-11-ikony
SMIG-A-11-ikony
SMIG-A-11-ikony

polecamy nasze artykuły:

Zalety szarej i białej gładzi

Zalety szarej i białej gładzi

W artykule omówimy jakie zalety posiadają oba warianty kolorystyczne gładzi, co je różni i którą gładź najlepiej wybrać, aby spełniła nasze oczekiwania przy zbliżających się pracach wykończeniowych.

czytaj dalej
Mieszadło – jakie wybrać?

Mieszadło – jakie wybrać?

W przypadku prac budowlanych i wykończeniowych bardzo często wyroby budowlane należy odpowiednio przygotować do użycia. Wiele wyrobów sprzedawanych w formie sypkiej wymaga wymieszania z wodą, w odpowiedniej proporcji.

czytaj dalej

polecamy nasze artykuły:

Zalety szarej i białej gładzi

Zalety szarej i białej gładzi

W artykule omówimy jakie zalety posiadają oba warianty kolorystyczne gładzi, co je różni i którą gładź najlepiej wybrać, aby spełniła nasze oczekiwania przy zbliżających się pracach wykończeniowych.

czytaj dalej
Właściwości
IDEALNA KONSYSTENCJA POD WAŁEK

Gładź A-11 przeznaczona jest do nakładania za pomocą wałka do gładzi. Dzięki rzadszej konsystencji, w porównaniu z np. ŚMIG A-2, produkt nadaje się pod wałek bez konieczności dolewania wody.

DŁUGI CZAS OTWARTY

ŚMIG A-11 posiada długi czas otwarty. Gładź nie wysycha w trakcie pracy. Przy nakładaniu wałkiem od góry do dołu możesz nałożyć większy fragment ściany za jednym zamachem!

IDEALNIE BIAŁA

ŚMIG A-11 zarówno w postaci mokrej zaprawy jak i gotowej gładzi ma kolor biały.

ELASTYCZNA I ODPORNA NA SPĘKANIA

Gładź ŚMIG A-11 po wyschnięciu i związaniu jest wysoce elastyczna i odporna na spękania. UWAGA! Produkt osiąga trwałość struktury, elastyczność i odpowiednią przyczepność dopiero po całkowitym wyschnięciu oraz zakończeniu procesu wiązania.

EKONOMICZNA I WYGODNA W UŻYCIU

Gładź ŚMIG A-11 przeznaczona jest do natychmiastowego użycia zaraz po otwarciu opakowania. Prace można przerywać w dowolnym momencie, dokładnie zamykając wiadro. Po kolejnym otwarciu gładź można używać ponownie. ŚMIG A-11 należy nakładać prosto z wiadra bez jakichkolwiek zabiegów przygotowawczych. Znacząco podnosi to komfort pracy i przyczynia się do oszczędności czasu nawet o 10% (poprzez pominięcie szeregu czynności związanych z przygotowaniem tradycyjnych zapraw gipsowych). Dzięki możliwości wykorzystania całej zawartości wiadra, masa jest także bardziej ekonomiczna od zapraw przygotowywanych tradycyjnie.

WYSOKA PRZYCZEPNOŚĆ DO PODŁOŻA

Przyczepność do podłoża gładzi ŚMIG A-11 zdecydowanie przerasta wymagania normy.

GRUBOŚĆ WARSTWY

Dzięki możliwości zastosowania bardzo cienkiej warstwy – cieńszej niż 1 mm, podczas pracy można zmniejszyć zużycie materiału.

Maksymalna grubość jednorazowo nakładanej warstwy wynosi do 3 mm. W przypadku grubszych warstw po wyschnięciu mogą pojawiać się spękania powierzchni.

CZAS WIĄZANIA

Czas wiązania zaprawy wynosi około 1-2 godzin w przypadku warstwy o grubości 1 mm oraz ok. 24 godziny w przypadku warstwy o grubości 3 mm (w temperaturze +20°C przy dobrej wentylacji). Czas wiązania może wydłużyć się, bądź skrócić w zależności od temperatury i wilgotności. Temperatura poniżej +10°C powoduje ustanie reakcji wiązania.

ŚMIG A-11 - PROSTO POD WAŁEK !

Otwórz wiaderko gładzi A-11 i używaj! Dzięki rzadszej konsystencji, w porównaniu z np. ŚMIG A-2, produkt nadaje się pod wałek bez konieczności dolewania wody.

Jak nakładać A-11 wałkiem?

Zapoznaj się z krótkim filmem instruktażowym w jaki sposób nałożć gładź za pomocą wałka.

Prosto pod wałek

A-11 nakładamy wałkiem prosto z wiadra, bez konieczności dolewania wody

Atrakcyjna cena!

ŚMIG A-11 dostępne jest w atrakcyjnej cenie!

Przyspiesza pracę!

Aplikacja gładzi za pomocą wałka umożliwia skrócenie czasu pracy

EKOwiaderkoz recyklingu!

Czarne wiaderka zostały wyprodukowane z materiałów z recyklingu!

zalety gładzi ŚMIG A-11

Nakładanie wałkiem prosto z wiadra

Pomijamy etap rozrabiania suchej mieszanki, bo gładź jest dostępna w formie gotowej masy, a także pomijamy etap rozcieńczania gotowego produktu wodą tak, żeby dostosować konsystencję do aplikacji wałkiem lub za pomocą agregatu!

Długi czas otwarty

Podczas pracy z wałkiem istotna jest możliwość nałożenia gładzi na większy obszar ściany tak, żeby później móc ściągnąć na gładko większą powierzchnię za pomocą noża do gładzi, zwanego również kosą do gładzi. Formuła ŚMIGa A-11 odpowiada na tę potrzebę, dając możliwość jednorazowego nakładania dużych powierzchni. Dzięki temu, że gładź, w trakcie nakładania nie wysycha tak szybko, będziesz pracował i szybciej, i wygodniej.

Wyjątkowo biała i gładka powierzchnia

Kolejną wyróżniającą cechą gładzi A-11 jest jej kolor. ŚMIG A-11 zarówno w postaci mokrej zaprawy jak i gotowej gładzi ma idealny śnieżnobiały kolor. Na pewno polubisz ją właśnie za tę właściwość, która później ułatwi Ci malowanie.

Jak nakładać ŚMIG A-11?

funkcje gładzi ŚMIG A-11

WYKAŃCZANIE ŚCIAN
I SUFITÓW

Podstawowa funkcja gładzi to wygładzanie powierzchni ścian i sufitów oraz stworzenie idealnie gładkiej powierzchni, gotowej do malowania. Zaraz po nałożeniu gładzi za pomcą wałka zaleca się wykończenie nożem do gładzi, co znacząco ułatwi i przyspieszy pracę

SZPACHLOWANIE  STANDARDOWE Q2

Równomierne pokrycie wklejonej taśmy warstwą gładzi. Szpachlowanie standardowe Q2 stosuje się np. na ścianach dedykowanych pod grube tapety lub tynk strukturalny.

SZPACHLOWANIE SPECJALNE Q3

Szersze szpachlowanie spoin mające na celu zerowanie powierzchni płyt. Szpachlowanie specjalne Q3 dedykowane jest np. pod cienkie tapety lub pod malowanie farbami strukturalnymi.

SZPACHLOWANIE SPECJALNE Q4

Szpachlowanie całych powierzchni płyt g-k i ich pełne wyrównanie. Szpachlowanie specjalne Q4 stosuje się pod malowanie wysokiej jakości farbami.

ŚMIG A-11 wygładzisz za pomocą:

smig_noz_do_gladzi2

Do pierwszego etapu wygładzania polecamy szpachle powierzchniowe (najczęściej o szerokości między 20 a 80 cm), potocznie zwanymi nożami lub lizakami. Specjalnie zaprojektowany kształt narzędzia sprawia, że wygładzanie jest dużo łatwiejsze niż w przypadku narzędzi tradycyjnych, takich jak pióro czy stalowa paca. Jeżeli chodzi o szpachle powierzchniowe, czyli noże do gładzi, oferuje je na naszym rynku co najmniej kilku producentów i wyróżniają się drobnymi szczegółami. Między innymi te wykonane z aluminium cechuje większa wytrzymałość rękojeści i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Te natomiast, których uchwyt wykonany jest z tworzywa sztucznego są zauważalnie lżejsze, co może mieć znaczenie, zwłaszcza dla osób mniej postawnej budowy. Część producentów oferuje również funkcję wymiennych ostrzy stalowych, co pozwala na tańsze odświeżenie narzędzia, gdy blacha się na przykład skrzywi.

Wykonanie

 

1. przygotowanie podłoża

Produkt można stosować na wszelkie typowe podłoża budowlane w tym na powierzchnie drewnopochodne i odkształcalne oraz na stare powłoki malarskie – o ile podłoże jest trwałe, czyste i suche. Podłoże powinno być dostatecznie nośne, czyste, pozbawione tłuszczu, sadzy, obsypujących się warstw oraz nietrwałych powłok malarskich (czyszczenia należy dokonać przy pomocy wody pod ciśnieniem lub detergentów). Zwilżanie podłoża jest niewskazane, bowiem obniża przyczepność produktu. Zabieg gruntowania nie jest konieczny. Jeżeli stabilność podłoża budzi wątpliwości zaleca się zastosowanie Gruntu Uniwersalnego ŚMIG K-15.

2. nakładanie ZA POMOCĄ WAŁKA DO GŁADZI

Gładź należy nałożyć na podłoże za pomocą wałka z nylonowym, sztywnym włosiem, pamiętając by grubość warstwy nie przekraczała 3 mm. Równać jeszcze mokrą powierzchnię przy użyciu noża do gładzi ze stali nierdzewnej. Wyrównanie i wygładzenie powierzchni nałożonej gładzi należy wykonać przed wyschnięciem warstwy produktu. Technika równania gładzi elastycznym ostrzem na mokro, eliminuje, bądź znacząco ogranicza etap szlifowania powierzchni gładzi po wyschnięciu. W razie konieczności szlifowanie suchej powierzchni należy wykonać siatką lub papierem ściernym nr 150-200.

3. nakładanie ZA POMOCĄ TRADYCYJNYCH NARZĘDZI

Produkt nadaje się także do nakładania maszynowego lub ręcznego prosto z wiadra, przy użyciu czystych narzędzi ze stali nierdzewnej. Przy nakładaniu gładzi za pomocą natrysku konieczne jest dodanie od 100 do 200 ml wody na objętość opakowania 17 kg i przemieszanie zaprawy. Przy użyciu pacy ze stali nierdzewnej nie ma potrzeby dodawania wody. Szpachlowanie należy wykonywać w temperaturze od +10 do +40°C. Rozprowadzać warstwami o grubości do 3 mm. Kolejna warstwa może być nakładana po zupełnym stwardnieniu poprzedniej.

4. Wygładzanie metodą szlifowania na sucho

Szlifowanie na sucho polega na jednorazowym lub dwukrotnym nałożeniu gładzi na mokro i zeszlifowaniu nierówności po wyschnięciu. Wstępne szlifowanie należy wykonać za pomocą papieru ściernego lub siatki szlifującej nr 80-100. Do ostatecznego szlifowania użyć papieru lub gąbki ściernej nr 180-240. Jeżeli powierzchnia pierwszej warstwy nie jest idealnie równa zaleca się miejscowe uzupełnienie, bądź nałożenie cieńszej warstwy masy. Przed nałożeniem kolejnej warstwy gładzi, a także przed rozpoczęciem prac malarskich koniecznie należy usunąć pył z powierzchni lub związać go z podłożem. Usuwając pył stosować czyste miotełki, zaś do związania z podłożem Grunt Uniwersalny ŚMIG K-15. Gruntowanie należy wykonywać przy użyciu wałka malarskiego lub natrysku. Po usunięciu pyłu lub wyschnięciu gruntu wygładzona powierzchnia nadaje się do malowania.

5. wygładzanie metodą mechaniczną

Gładź przeznaczona jest także do wygładzania mechanicznego, przy pomocy szlifierki do gipsu – tzw. „Żyrafy”. Mechaniczne wygładzanie znacznie redukuje wydzielanie pyłu, dzięki mechanizmowi odsysania za pomocą dodatkowego odkurzacza.

Zastrzeżenia
ŚMIG A-11 nadaje się wyłącznie do stosowania wewnątrz budynków. Nie powinno się nakładać produktu na metale, tworzywa sztuczne i szkło. Nie należy stosować gładzi w pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza na stałe przekracza 70%. Wilgoć pojawiająca się okresowo, np. w pralniach, kuchniach czy łazienkach, nie jest szkodliwa. W czasie schnięcia zaprawy należy zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczeń. Produktu nie należy stosować do wypełniania ubytków głębszych niż 5 mm. W razie konieczności przemieszać przed użyciem.
Opakowania
Produkt pakowany i sprzedawany jest w plastikowych wiaderkach, o masie 17 kg, które są ekologiczne – zostały wyprodukowane z materiałów z recyklingu! Wiadra powinny być przechowywane w suchym pomieszczeniu, w temperaturze od 0 do +40°C, najlepiej na paletach. Spiętrzenie palet jest zabronione. Nieprzestrzeganie tego zakazu grozi narażeniem towaru na zniszczenie, zaś osoby przebywające w pobliżu na utratę życia lub zdrowia.
GWARANCJA

Okres przydatności produktu do użycia wynosi maks. 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. W tym okresie producent gwarantuje spełnienie podanych właściwości produktu, o ile został prawidłowo przechowywany i zastosowany zgodnie z przeznaczeniem, wytycznymi oraz przy zachowaniu zasad sztuki budowlanej i przepisów BHP.  Produkt posiada Deklarację Właściwości Użytkowych oraz Atest Państwowego Zakładu Higieny.

DANE TECHNICZNE

Skład chemiczny: mieszanka surowców mineralnych, dyspersji polimerowej, chemicznych dodatków modyfikujących i wody, o konsystencji tiksotropowej pasty
ŚMIG A-11 zgodny z normami: EN 15824:2017, EN 13963:2005, EN 13963:2005+AC:2006
Reakcja na ogień: A2-s1, d0
Przyczepność ≥ 0,3 MPa
Deklaracja właściwości użytkowych 120/01/21
Konstrukcje budowlane – do wewnętrznych ścian, sufitów, słupów i ścian działowych
Wydajność: ok. 1 kg/m2 przy warstwie 0,5 mm
Max. gr. warstwy: 3 mm