fbpx

Papa w Płynie w użyciu. Przykładowe zastosowanie.

1 kw. 2022

1. Uszczelnianie piaskownicy i domku dla dzieci

2. Renowacja drewnianych drzwi i okien

3. Uszczelnianie dachu drewutni ogrodowej

4. Renowacja drewnianego domku letniskowego

5. Uszczelnianie drewnianych donic na kwiaty

6. Gdzie jeszcze w ogrodzie można wykorzystać Papę w Płynie?

7. Narzędzia

Bądź na bieżąco!
Polub nasz profil na Facebooku.

polecamy nasze artykuły:

Szybki remont dachu – malowanie dachu.

Szybki remont dachu – malowanie dachu.

Powierzchnia dachowa bezustannie wystawiona jest na oddziaływanie różnych czynników i warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenia powietrza czy wreszcie porastanie mchów i porostów, mają duży wpływ na stan i szybkość powstawania uszkodzeń na dachu.

czytaj dalej

polecamy nasze artykuły:

Szybki remont dachu – malowanie dachu.

Szybki remont dachu – malowanie dachu.

Powierzchnia dachowa bezustannie wystawiona jest na oddziaływanie różnych czynników i warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenia powietrza czy wreszcie porastanie mchów i porostów, mają duży wpływ na stan i szybkość powstawania uszkodzeń na dachu.

czytaj dalej

Uszczelnianie piaskownicy i domku dla dzieci

Architektura ogrodowa to także wszelkiego rodzaju konstrukcje dla dzieci. Kto z nas za młodu nie bawił się w piaskownicy?! Piaskownica, bądź domek dla dzieci we własnym ogrodzie jest super sprawą do zabawy dla naszych pociech. Z czasem jednak takie miejsca stają się nieszczelne, porastają glonami, płowieją, pojawia się rdza.

Malowanie Papą Megaron nada naszej piaskownicy i domkowi zupełnie nowy wygląd i dodatkowo je uszczelni.

Także dachy domków oraz niektórych modeli piaskownic idealnie nadadzą się do pomalowania Papą w płynie. Nasze dzieci na pewno będą zachwycone i z ochotą będą się bawiły na odnowionych sprzętach!

Sprawdź Jak w łatwy sposób naprawić cieknący dach

Serdecznie polecamy film o Papie w Płynie od naszej zaprzyjźnionej ekipy Co dziś robimy! Papę Megaron w filmie zastosowano na dachu garażu, daszku od zabudowy koszy na śmieci oraz na czapce komina. Sprawdźcie koniecznie jak nasz produkt zachowuje się na tych podłożach i do czego jest zdolny!

Renowacja drewnianych drzwi i okien

Papa w płynie Megaron znajdzie swoje zastosowanie także przy renowacji drewnianych drzwi i okien. W większości przypadków będzie to szybsze i tańsze rozwiązanie niż wymiana na nowe modele okien wykonanych np. z PCV. Jeżeli renowacja okna, bądź drzwi wymaga jedynie odnowienia powłoki malarskiej, bądź uszczelnienia miejsc, do których dostaje się woda,

to możemy przy pomocy Papy w Płynie uzyskać zadowalający efekt niskim nakładem pracy.

Przygotowując powierzchnię do zastosowania Papy należy przetrzeć okno, bądź drzwi papierem ściernym, ewentualnie wypełnić istniejące ubytki i pęknięcia. Niektóre mocno zużyte powierzchnie będą wymagały całkowitego usunięcia starej warstwy farby. Odpowiednio przygotowana powierzchnia nadaje się do aplikacji Papy w płynie, najlepiej w dwóch warstwach. Po pełnym wyschnięciu drzwi i okna nabiorą nowego życia i atrakcyjnego wyglądu, a także będą odporne na czynniki atmosferyczne, zwłaszcza od zewnętrznej strony!

Uszczelnianie dachu drewutni ogrodowej

Drewutnia to wiata na drewno, stworzona z myślą o składowaniu drewna w domowych ogrodach. Ma spełniać zadanie stworzenia optymalnych warunków do magazynowania drewna, między innymi kominkowego. Przetrzymywanie drewna w drewutni pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności drewna. Konstrukcja drewutni pozwala także na wygodne suszenie drewna, dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed deszczem. Do tego niezbędny jest szczelny dach. W przypadku kiedy zadaszenie naszej wiaty zaczyna przeciekać idealnie sprawdzi się Papa w płynie Megaron, która pomoże uszczelnić zadaszenie. Dachy drewutni wykonywane są z najróżniejszych materiałów, takich jak: gont bitumiczny, blacha, czy drewno. Na większości z nich idealnie sprawdzi się Papa w płynie.

Papa pomoże uszczelnić i odnowić wygląd drewutni, co poprawi walory estetyczne naszego ogrodu!

Renowacja drewnianego domku letniskowego

Papa w płynie także dobrze się sprawdzi przy odświeżeniu i uszczelnieniu drewnianego domku letniskowego.

Czasami niskim kosztem i nakładem pracy możemy odnowić nasze miejsce przeznaczone do wypoczynku i tym samym umilić chwile wolnego czasu.

W tym przypadku odnowiono stary, drewniany wagon kolejowy, który obecnie pełni funkcję domku letniskowego. Czasami odrobiona kreatywności wystarcza do uzyskania świetnych efektów wypoczynkowych, które pozwalają spędzić wolny czas na łonie natury, z dala od dużych aglomeracji miejskich.

W przypadku widocznego na zdjęciach wagonu prace zaczynały się od usunięcia starych i spękanych powłok, przy pomocy szlifierki z drucianą końcówką, szlifierki do gipsu oraz papieru o gradacji 40/60. Przygotowana powierzchnia została pomalowana na brązowo ze względu na walory wizualne. Do malowania użyto grubego pędzla oraz wałka. Efekt końcowy możecie sami ocenić.

Uszczelnianie drewnianych donic na kwiaty

Ogród to nie tylko kwiaty, ale często również różnego rodzaju doniczki i donice na kwiaty. Ostatnio bardzo modne są donice drewniane. Co zrobić, żeby były trwałe i nie rozpadły się po pierwszym sezonie? Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy pomalować wewnątrz drewnianą donicę papą Megaron. Jeżeli mamy w planie odświeżenie wyglądu donicy od strony zewnętrznej, także jak najbardziej możemy wybrać któryś z 4 kolorów Papy w płynie.

Odpowiednio nałożona warstwa Papy Megaron ochroni i zabezpieczy drewno, a doniczka będzie nas cieszyć jeszcze wiele sezonów!

Farby
Farby
Farby

Gdzie jeszcze w ogrodzie można wykorzystać Papę w Płynie?

A co zrobić jeśli nie wykorzystamy całego wiaderka papy? Gdzie jeszcze w ogrodzie można wykorzystać “Papę w płynie” Megaron? Papa Megaron ma nieograniczone możliwości zastosowań, które zależą tylko od wyobraźni użytkownika. Przykładowo można ją wykorzystać do:

Z
Uszczelnianie fontann

Fontanna w ogrodzie cieszy oko, ubarwia architekturę, a jej delikatny szum koi nasze skołatane nerwy. Gorzej jak fontanna przestaje sprawnie działać, tworzą się mikropęknięcia i szczeliny. Papa Megaron jest doskonałym środkiem zaradczym na takie problemy.

Z
Uszczelnianie parasoli

W ogrodzie lubimy spędzać czas pod parasolami. Chronią nie tylko przed słońcem ale także przed deszczem. Niestety parasole łatwo uszkodzić. Co zrobić, gdy pojawi się na ich powierzchni niewielka dziurka lub pęknięcie. Od teraz nie musimy kupować nowego parasola. Wystarczy uszkodzone miejsce zamalować “Papą w płynie” Megaron i kłopot z głowy!

Z
Uszczelnianie tarasów i balkonów

Z biegiem lat na naszych tarasach i balkonach, szczególnie w miejscach łączeń płaszczyzny poziomej z pionową, tworzą się niewielkie szczeliny przez które dostaje się woda powodująca dalszą degradację całej konstrukcji. Takie miejsca również można zabezpieczyć używając “Papy w płynie” Megaron.

Z
Uszczelnianie cokołów i przyziemi budynków

Jest wiele możliwości wykończenia przyziemi budynków. Można w tym miejscu ułożyć płytki np. klinkierowe, co jest rozwiązaniem estetycznym ale kosztownym i pracochłonnym. Na pewno warto zabezpieczyć przyziemie, chroniąc piwnice przed dostawaniem się wilgoci z zewnątrz. “Papa w płynie” Megaron jest rozwiązaniem dużo tańszym i w tym przypadku również bardzo skutecznym.

Z
Uszczelnianie wszelkich pęknięć w murach i murkach

W naszych ogrodach często, aby urozmaicić architekturę krajobrazu, decydujemy się na wprowadzenie niewielkich betonowych murków i obrzeży, które z biegiem czasu murszeją. Proces ten można powstrzymać dzięki zastosowaniu papy Megaron. Dodatkowo pomalowane nią murki będą miały estetyczny wygląd.

Podsumowując “Papa w płynie” Megaron to produkt, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jej zastosowanie jest na tyle szerokie, że zależy tylko od naszej wyobraźni i naszych potrzeb.

Produkt dostępny m.in. w sieci Leroy Merlin.

NARZĘDZIA przydatne przy użyciu papy w płynie megaron

Narzędzia do nakładania Papy w Płynie

Wałek i pędzel

aplikacja w co najmniej dwóch warstwach nakładanych krzyżowo, tzn. ruchami wałka lub pędzla w przeciwnym do poprzedniej warstwy kierunku.

Pistolet malarski

możliwość aplikacji papy natryskiem.

Narzędzie do oczyszczenia powierzchni

Myjka ciśnieniowa

Podłoże do zastosowania papy powinno być suche, oczyszczone i odtłuszczone. Do tego można wykorzystać myjkę ciśnieniową.

Podobał Ci się nasz artykuł? Mamy więcej ciekawych treści dla Ciebie. Dowiedz się o nich jako pierwszy! Śledź nas na Facebooku. Do zobaczenia właśnie tam. smilesmilesmile

 

NAsza oferta

 

Polecane produkty renowacyjne

Farby Megaron Uv-213

Megaron Uv-213 – Dekoracyjna Papa w Płynie

Dekoracyjna Papa w Płynie Megaron jest elastycznym materiałem powłokowym, służącym do zabezpieczania zewnętrznych powierzchni. Papę można zastosować zarówno w celu ochronnym, jak i dekoracyjnym. Elastyczność oraz wytrzymałość na kontakt z wodą zapewnia wysoką odporność powłoki bez względu na warunki atmosferyczne.

Farby ŚMIG W-2

ŚMIG W-1 – Wodoszczelna Farba Renowacyjna

Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG jest świetnym rozwiązaniem na udaną renowację niemal każdego rodzaju dachu, bez względu na nachylenie, czy rodzaj pokrycia dachowego. Stanowi doskonałą alternatywę dla wszystkich, którzy pragną w łatwy sposób uszczelnić swój dach, orynnowanie lub opierzenia dachowe, jednocześnie nadając im bardzo estetyczny wygląd.czne.

Polecane gładzie marki Megaron

Gładzie Gotowe Megaron Dv-20 SUPER FINISZ

Megaron Dv-20 – Biała gotowa gładź polimerowa SUPER FINISZ

Przeznaczona jest do wygładzania powierzchni ścian i sufitów oraz do wypełniania niewielkich ubytków i rys na tynkach wewnątrz budynków. Gładź tworzy trwałe i śnieżnobiałe podłoże pod powłoki malarskie i tapety.

Gładzie sypkie Megaron Gs-1 FINISZ

Megaron Gs-1 – Gładź gipsowa FINISZ

Przeznaczona jest do wygładzania powierzchni ścian i sufitów oraz do wypełniania niewielkich ubytków i rys na tynkach wewnątrz budynków. Łatwa do nakładania i szlifowania.

Gładzie sypkie Megaron Gt-120 SUPER FINISZ

Megaron Gt-120 – Biała gładź gipsowa SUPER FINISZ

Przeznaczona jest do wygładzania powierzchni ścian i sufitów oraz do wypełniania niewielkich ubytków i rys na tynkach wewnątrz budynków. Łatwa do nakładania i szlifowania. Gładź ma kolor śnieżnobiały.