Szybki remont dachu – malowanie dachu.

14.05.2021
Firmowy sklep internetowy
Zamów wygodnie Papę w płynie z dostawą do twojego domu!
Kup w sklepie internetowym

Przywróć pierwotne właściwości dachu

Dach domu to podstawa – daje schronienie przed deszczem, burzami, wiatrem ale także chroni przed słońcem w upalne dni. Ma jednocześnie pełnić funkcje dekoracyjne, zdobić nasz dom i nadawać mu wyjątkowości. Niestety najlepsze i najtrwalsze materiały ulegają zniszczeniu wraz z upływem czasu. Tak samo dzieje się z dachem.
Papa w płynie Megaron Ceglana, pomalowana dachówka
Powierzchnia dachowa bezustannie wystawiona jest na oddziaływanie różnych czynników i warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenia powietrza czy wreszcie porastanie mchów i porostów, mają duży wpływ na stan i szybkość powstawania uszkodzeń na dachu. Dlatego należy przeprowadzać regularny przegląd dachu i odpowiednio do potrzeb podejmować środki zapobiegawcze dalszemu powiększaniu się uszkodzeń.
Zamiast zmieniać dach na nowy, co jest przedsięwzięciem kosztownym, czasochłonnym i wymagającym dużego nakładu pracy, można stary dach pomalować i tym samym przywrócić lub poprawić pierwotne właściwości pokrycia dachowego.
dach-renowacja-01-1.jpg

Sprawdź Jak w łatwy sposób naprawić cieknący dach

Serdecznie polecamy film o Papie w Płynie od naszej zaprzyjźnionej ekipy Co dziś robimy! Papę Megaron w filmie zastosowano na dachu garażu, daszku od zabudowy koszy na śmieci oraz na czapce komina. Sprawdźcie koniecznie jak nasz produkt zachowuje się na tych podłożach i do czego jest zdolny!

Właściwości “Dekoracyjnej papy w płynie” Megaron

Niedawno na rynku pojawiła się “Dekoracyjna papa w płynie” Megaron. Papa jest świetnym rozwiązaniem na udaną renowację niemal każdego rodzaju dachu, bez względu na rodzaj pokrycia dachowego. Stanowi łatwy sposób na uszczelnienie dachu, orynnowania lub opierzenia dachowego, a także na nadanie im bardzo estetycznego wyglądu. Dostępna w opakowaniach 3 litrowych o wydajności około 9 m2, w czterech kolorach: ceglanym, grafitowym, brązowym i białym.
naprawa_dachu_altanki_4_kolory.png
Dostępna w czterech kolorach: ceglanym, grafitowym, brązowym i białym.
“Dekoracyjna papa w płynie” Megaron dobrze przylega do podłoża, także bitumicznego i uszczelnia mikropęknięcia, tworząc bezspoinową, wodoodporną membranę. Obrazowo można powiedzieć, że wyschnięta struktura papy przypomina gumę, jest wysoce elastyczna i odporna na spękania. Co ważne, tworzy gładką i równą powierzchnię, którą łatwo utrzymać w czystości.
“Dekoracyjna papa w płynie” Megaron jest także mrozoodporna i odporna na działanie związków chemicznych zawartych w opadach atmosferycznych, dzięki czemu zachowa swoje właściwości przez okres do 10 lat. Produkt jest wyrobem ekologicznym, nie zawierającym w składzie amoniaku i formaldehydu, z niskim LZO, a co za tym idzie pozbawionym nieprzyjemnego zapachu.
Papa w płynie Megaron Brązowa, malowanie dachu drewnianego
Atutem papy jest także łatwość w użyciu – jednoskładnikowa, do nakładania na zimno wałkiem, pędzlem lub natryskowo. Po przemieszaniu, nadaje się od razu do malowania. Papa utwardza się pod wpływem promieni UV i jednocześnie, po utwardzeniu, jest na nie odporna, a tym samym nie wymaga żadnych dodatkowych powłok nawierzchniowych.
papa_w_plynie_wlasciwosci.png
“Dekoracyjna papa w płynie” Megaron to produkt bardzo innowacyjny. Znajduje zastosowanie w budownictwie pasywnym, do poprawy termoizolacyjności dachów. Ciemne, płaskie dachy np. kryte papą, latem bardzo się nagrzewają, powodując duży wzrost temperatury również w środku budynku. Przekłada się to bezpośrednio na koszty klimatyzacji. Wysoki współczynnik odbicia światła papy w kolorze białym chroni budynek przed przegrzewaniem się.
Papa w płynie Megaron Grafitowa, malowanie gontu bitumicznego

Jakie powierzchnie malować papą w płynie Megaron?

Papa świetnie sprawdzi się na niemal do każdym rodzaju powierzchni. Można nią malować dachówki ceramiczne i cementowe, papę, blachę, stare gonty bitumiczne i drewniane, blachodachówkę, blachę ocynkowaną, cegłę, beton, stal, drewno, itp. Podłoże na którym chcemy malować musi być suche, oczyszczone i odtłuszczone. Powierzchnie bardzo chłonne np. stare dachówki cementowe, lub powierzchnie bardzo zniszczone należy przed malowaniem zagruntować. W innych przypadkach gruntowanie nie jest konieczne. Gruntowanie można również przeprowadzić rozcieńczoną papą w płynie.

Dachy metalowe

Blacha metalowa pomalowana farbą ŚMIG W-1
To w Polsce jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych. Wykonane są zwykle ze stali czarnej lub ocynkowanej ewentualnie z aluminium. Dachy metalowe ze wszystkich rodzajów pokryć dachowych są najbardziej narażone na uszkodzenia powłoki malarskiej. Pod wpływem oddziaływania temperatury, tej wysokiej i tej niskiej, powierzchnia blachy ulega pofałdowaniu, kurczeniu, wydłużaniu oraz różnym odkształceniom. Papa Megaron jest w stanie przenieść takie obciążenia. Pomalowana nią blacha będzie ładnie się prezentować przed długi okres czasu. Jednocześnie papa w płynie na długie lata zabezpieczy dach blaszany przed rdzą.

Dachy kryte dachówką ceramiczną lub cementową

Dachówka pomalowana farbą ŚMIG W-1
Dach, pokryty dachówką, to bardzo popularne pokrycie dachowe, które warto malować w dwóch przypadkach. Pierwszy przypadek, to chęć zmiany koloru naszej dachówki, a drugi to zniszczone pokrycie dachowe. Dachówka, podczas wielu lat, przez które nam służy, z pewnością nie zachowa początkowego wyglądu. Jej struktura może nie być uszkodzona nawet po wielu latach, lecz na powierzchni osiądą zanieczyszczenia oraz mchy i porosty. Ponadto, dachówka przy kominie, będzie stopniowa pokrywana nalotem z sadzy. Malowanie dachówki jest tańsze, niż położenie nowego pokrycia dachowego. Pomalowany dach wygląda jak nowy, jest zabezpieczony przed powtórnym porastaniem mchów oraz uszczelniony. Malowanie papą Megaron zapewnia gładką powłokę, dzięki czemu brud tak łatwo nie przywiera i zmywa się pod wpływem deszczu.

Dachy kryte gontem bitumicznym lub papą

Dach z papy pomalowany farbą ŚMIG W-1
Uszkodzenia w pokryciu dachowym z papy, najczęściej powstają w skutek niepoprawnego położenia papy, czyli niedokładnego doklejenia brzegów, nierównomiernego zgrzania lub niedostatecznego rozwinięcia papy. Ponadto, niewielkie uszkodzenia mogą się pojawić po także kilku latach od położenia papy w wyniku degradacji spowodowanej czynnikami atmosferycznymi. Uszczelnienie takiej powierzchni poprzez malowanie to najszybszy i najprostszy sposób na renowację. Papa w płynie Megaron pozwoli także spowolnić proces starzenia się asfaltu z papy tworząc powłokę zatrzymującą promieniowanie UV.

Dachy kryte gontem drewnianym lub drewnem

Gont drewniany pomalowany farbą ŚMIG W-1
Dach kryty gontem jeśli jest prawidłowo wykonany może być dekoracją na wiele lat. Jednak podobnie jak inne materiały połaciowe z czasem traci swoje właściwości. “Dekoracyjna papa w płynie” Megaron sprawdzi się także w przypadku drewnianej powierzchni. Warto wybrać to szybkie, łatwe i tanie rozwiązanie na szczelny i estetyczny dach.

Podobał Ci się nasz artykuł? Mamy więcej ciekawych treści dla Ciebie. Dowiedz się o nich jako pierwszy! Śledź nas na Facebooku. Do zobaczenia właśnie tam. 🙂

Polecane produkty naszych marek

pistolet malarski

Pistolet malarski

myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa

Podłoże do zastosowania papy powinno być suche, oczyszczone i odtłuszczone. Do tego można wykorzystać myjkę ciśnieniową.

Farba renowacyjna ŚMIG W-1 wiaderko

W-1 Wodoszczelna farba renowacyjna

Wodoszczelna farba renowacyjna ŚMIG przeznaczona jest do zabezpieczania powłokowego powierzchni zewnętrznych przed warunkami atmosferycznymi jednocześnie zapewniając ich atrakcyjny wygląd. Farba renowacyjna przystosowana jest zarówno do naprawy i renowacji starych pokryć dachowych, jak i wykończenia nowych dachów. Jej wysoka elastyczność i wytrzymałość na kontakt z wodą zapewnia trwałość powłoki bez względu na warunki atmosferyczne.

Papa w płynie Megaron wiaderko

Megaron Uv-213 – Dekoracyjna Papa w Płynie

Dekoracyjna Papa w Płynie Megaron jest elastycznym materiałem powłokowym, służącym do zabezpieczania zewnętrznych powierzchni. Papę można zastosować zarówno w celu ochronnym, jak i dekoracyjnym. Elastyczność oraz wytrzymałość na kontakt z wodą zapewnia wysoką odporność powłoki bez względu na warunki atmosferyczne.