Uszczelnianie komina

Komin jest istotnym elementem wielu budynków mieszkalnych, bądź przemysłowych i to nie tylko ze względu na Świętego Mikołaja! Z biegiem lat pierwotna ochrona komina może się po prostu zużyć, bądź mogą pojawić się na nim małe spękania, które na dłuższą metę mogą przepuszczać wodę i wilgoć do środka naszego budynku.
Jest na to jednak stosunkowo proste rozwiązanie, wystarczy użyć Papy w Płynie i powinna rozwiązać nasz problem!
papa-komin-04.jpg
Papa Megaron idealnie sprawdzi się zarówno przy uszczelnianiu opierzeń kominów, jak i przy malowaniu czapki komina.
W niektórych przypadkach możemy także pomalować cały komin, jak widać na przykładzie ze zdjęć.
Malowanie komina i jego elementów najlepiej wykonać pędzlem lub wałkiem. Jeżeli na kominie pojawiają się pęknięcia bądź duże rysy to najłatwiej zniwelujemy je za pomocą zatopienia siatki zbrojącej w trakcie nakładania pierwszej warstwy Papy. Sami przekonajcie się jakie to proste!
Zniszczony i nieszczelny komin
Pomalowany i uszczelniony komin Papą w płynie Megaron Grafitowa.
Remont zniszczonego i nieszczelnego opierzenia komina Papą w płynie Megaron Ceglana.
Remont zniszczonej i nieszczelnej czapki komina Papą w płynie Megaron Ceglana.

Uszczelnianie dachu drewutni ogrodowej

Papa w płynie drewutnia
Drewutnia to wiata na drewno, stworzona z myślą o składowaniu drewna w domowych ogrodach. Ma spełniać zadanie stworzenia optymalnych warunków do magazynowania drewna, między innymi kominkowego. Przetrzymywanie drewna w drewutni pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności drewna. Konstrukcja drewutni pozwala także na wygodne suszenie drewna, dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed deszczem. Do tego niezbędny jest szczelny dach. W przypadku kiedy zadaszenie naszej wiaty zaczyna przeciekać idealnie sprawdzi się Papa w płynie Megaron, która pomoże uszczelnić zadaszenie. Dachy drewutni wykonywane są z najróżniejszych materiałów, takich jak: gont bitumiczny, blacha, czy drewno. Na większości z nich idealnie sprawdzi się Papa w płynie.
Papa pomoże uszczelnić i odnowić wygląd drewutni, co poprawi walory estetyczne naszego ogrodu!
Papa w płynie Megaron Grafitowa, malowanie dachu drewutni
Papa w płynie Megaron Grafitowa, malowanie dachu drewutni pędzlem
Papa w płynie Megaron Grafitowa wiaderko, malowanie dachu drewutni

Renowacja drewnianego domku letniskowego

Renowacja drewnianego domku / wagonu letniskowego brązową Papą w płynie Megaron. Przed i po.
Papa w płynie także dobrze się sprawdzi przy odświeżeniu i uszczelnieniu drewnianego domku letniskowego.
Czasami niskim kosztem i nakładem pracy możemy odnowić nasze miejsce przeznaczone do wypoczynku i tym samym umilić chwile wolnego czasu.
W tym przypadku odnowiono stary, drewniany wagon kolejowy, który obecnie pełni funkcję domku letniskowego. Czasami odrobiona kreatywności wystarcza do uzyskania świetnych efektów wypoczynkowych, które pozwalają spędzić wolny czas na łonie natury, z dala od dużych aglomeracji miejskich.
W przypadku widocznego na zdjęciach wagonu prace zaczynały się od usunięcia starych i spękanych powłok, przy pomocy szlifierki z drucianą końcówką, szlifierki do gipsu oraz papieru o gradacji 40/60. Przygotowana powierzchnia została pomalowana na brązowo ze względu na walory wizualne. Do malowania użyto grubego pędzla oraz wałka. Efekt końcowy możecie sami ocenić.
Renowacja drewnianego domku / wagonu letniskowego brązową Papą w płynie Megaron.
Renowacja drewnianego domku / wagonu letniskowego brązową Papą w płynie Megaron.

Uszczelnianie piaskownicy i domku dla dzieci

piaskownica zamknięta
Architektura ogrodowa to także wszelkiego rodzaju konstrukcje dla dzieci. Kto z nas za młodu nie bawił się w piaskownicy?! Piaskownica, bądź domek dla dzieci we własnym ogrodzie jest super sprawą do zabawy dla naszych pociech. Z czasem jednak takie miejsca stają się nieszczelne, porastają glonami, płowieją, pojawia się rdza.
Malowanie Papą Megaron nada naszej piaskownicy i domkowi zupełnie nowy wygląd i dodatkowo je uszczelni.
Także dachy domków oraz niektórych modeli piaskownic idealnie nadadzą się do pomalowania Papą w płynie. Nasze dzieci na pewno będą zachwycone i z ochotą będą się bawiły na odnowionych sprzętach!
domek dla dzieci ogrodowy
Papa w płynie Megaron, piaskownica malowanie
Papa w płynie Megaron, piaskownica malowanie
Papa w płynie Megaron, piaskownica malowanie pędzlem

Sprawdź jak w łatwy sposób naprawić cieknący dach

Serdecznie polecamy film o Papie w Płynie od naszej zaprzyjźnionej ekipy Co dziś robimy! Papę Megaron w filmie zastosowano na dachu garażu, daszku od zabudowy koszy na śmieci oraz na czapce komina. Sprawdźcie koniecznie jak nasz produkt zachowuje się na tych podłożach i do czego jest zdolny!

Renowacja drewnianych drzwi i okien

Papa w płynie Megaron znajdzie swoje zastosowanie także przy renowacji drewnianych drzwi i okien. W większości przypadków będzie to szybsze i tańsze rozwiązanie niż wymiana na nowe modele okien wykonanych np. z PCV. Jeżeli renowacja okna, bądź drzwi wymaga jedynie odnowienia powłoki malarskiej, bądź uszczelnienia miejsc, do których dostaje się woda, to możemy przy pomocy Papy w Płynie uzyskać zadowalający efekt niskim nakładem pracy.
Papa w płynie Megaron biała, malowanie okien
Przygotowując powierzchnię do zastosowania Papy należy przetrzeć okno, bądź drzwi papierem ściernym, ewentualnie wypełnić istniejące ubytki i pęknięcia. Niektóre mocno zużyte powierzchnie będą wymagały całkowitego usunięcia starej warstwy farby. Odpowiednio przygotowana powierzchnia nadaje się do aplikacji Papy w płynie, najlepiej w dwóch warstwach. Po pełnym wyschnięciu drzwi i okna nabiorą nowego życia i atrakcyjnego wyglądu, a także będą odporne na czynniki atmosferyczne, zwłaszcza od zewnętrznej strony!
Papa w płynie Megaron biała, malowanie okien
Papa w płynie Megaron biała, pomalowane okno
Papa w płynie Megaron biała, pomalowane drzwi

Renowacja ściany balkonowej / loggii

Malowanie Loggii Papą w płynie Megaron. Kruk na balkonie / loggi
W budownictwie mieszkaniowym w dużych miastach balkon, loggia lub taras są nieocenione. Przy ładnej pogodzie dają nam chociaż namiastkę kontaktu z przyrodą i światem zewnętrznym, często dając możliwości podziwiania miejskiej panoramy. Duże drzwi i okna balkonowe potrafią skutecznie doświetlić nasze mieszkanie, co samo w sobie powinno poprawić nasze samopoczucie. Ważne jest abyśmy na balkonie czy tarasie potrafili skutecznie odpoczywać, w czym na pewno pomoże nam porządek oraz przytulny wystrój naszego balkonu!
Malowanie Loggii Papą w płynie Megaron. Kruk na balkonie / loggi
W wielu starych blokach wygląd balkonu lub loggii pozostawia trochę do życzenia, zwłaszcza gustom młodych ludzi. Na poniższym przykładzie prezentujemy odświeżenie ścianki w loggii, która znajduje się w starym bloku z lat 60-tych w Szczecinie. Papa w Płynie nałożona została w 3 warstwach za pomocą pędzla, jednak jak najbardziej możemy użyć także wałka. Tymi prostymi środkami udało się uszczelnić oraz odświeżyć wygląd ściany, w już niemodnym, zielonym kolorze, na ładną i świeżą biel, która od razu poprawia wizualne wrażenie całości!
Remont Loggii. Pomalowana Papą w płynie Megaron. Kruk na balkonie / loggi
Malowanie balkonu / loggii białą Papą w płynie Megaron.
Malowanie balkonu / loggii białą Papą w płynie Megaron.

Uszczelnianie drewnianych donic na kwiaty

Ogród to nie tylko kwiaty, ale często również różnego rodzaju doniczki i donice na kwiaty. Ostatnio bardzo modne są donice drewniane. Co zrobić, żeby były trwałe i nie rozpadły się po pierwszym sezonie? Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy pomalować wewnątrz drewnianą donicę papą Megaron. Jeżeli mamy w planie odświeżenie wyglądu donicy od strony zewnętrznej, także jak najbardziej możemy wybrać któryś z 4 kolorów Papy w płynie.
Odpowiednio nałożona warstwa Papy Megaron ochroni i zabezpieczy drewno, a doniczka będzie nas cieszyć jeszcze wiele sezonów!
donica z kwiatami na balkonie
malowanie papą Megaron drewnianej donicy na kwiaty

Renowacja donic ceramicznych

Nadaj drugie życie doniczkom. Jeśli masz resztki papy w płynie po większej renowacji lub innych pracach uszczelniających możesz śmiało użyć ich do odnowienia doniczek, które pomimo upływu czasu nadal spełniają swoja funkcję. 
2donice.jpg
doniczki3.jpg
doniczkaprzed.jpg
doniczkapo.jpg

Gdzie jeszcze w ogrodzie można wykorzystać Papę w Płynie?

A co zrobić jeśli nie wykorzystamy całego wiaderka papy? Gdzie jeszcze w ogrodzie można wykorzystać “Papę w płynie” Megaron? Papa Megaron ma nieograniczone możliwości zastosowań, które zależą tylko od wyobraźni użytkownika. Przykładowo można ją wykorzystać do:

Uszczelnianie fontann

fontanna
Fontanna w ogrodzie cieszy oko, ubarwia architekturę, a jej delikatny szum koi nasze skołatane nerwy. Gorzej jak fontanna przestaje sprawnie działać, tworzą się mikropęknięcia i szczeliny. Papa Megaron jest doskonałym środkiem zaradczym na takie problemy.

Uszczelnianie parasoli

parasol
W ogrodzie lubimy spędzać czas pod parasolami. Chronią nie tylko przed słońcem ale także przed deszczem. Niestety parasole łatwo uszkodzić. Co zrobić, gdy pojawi się na ich powierzchni niewielka dziurka lub pęknięcie. Od teraz nie musimy kupować nowego parasola. Wystarczy uszkodzone miejsce zamalować “Papą w płynie” Megaron i kłopot z głowy!

Uszczelnianie cokołów i przyziemi budynków

malowanie papą Megaron przyziemia garażu
Jest wiele możliwości wykończenia przyziemi budynków. Można w tym miejscu ułożyć płytki np. klinkierowe, co jest rozwiązaniem estetycznym ale kosztownym i pracochłonnym. Na pewno warto zabezpieczyć przyziemie, chroniąc piwnice przed dostawaniem się wilgoci z zewnątrz. “Papa w płynie” Megaron jest rozwiązaniem dużo tańszym i w tym przypadku również bardzo skutecznym.

Uszczelnianie wszelkich pęknięć w murach i murkach

malowanie papą Megaron murku
W naszych ogrodach często, aby urozmaicić architekturę krajobrazu, decydujemy się na wprowadzenie niewielkich betonowych murków i obrzeży, które z biegiem czasu murszeją. Proces ten można powstrzymać dzięki zastosowaniu papy Megaron. Dodatkowo pomalowane nią murki będą miały estetyczny wygląd.

Podsumowując “Papa w płynie” Megaron to produkt, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jej zastosowanie jest na tyle szerokie, że zależy tylko od naszej wyobraźni i naszych potrzeb.
Produkt dostępny m.in. w sieci Leroy Merlin.
papa_4_kolory.png

Podobał Ci się nasz artykuł? Mamy więcej ciekawych treści dla Ciebie. Dowiedz się o nich jako pierwszy! Śledź nas na Facebooku. Do zobaczenia właśnie tam. 🙂

Polecane produkty naszych marek

Farba renowacyjna ŚMIG W-1 wiaderko
W-1 Wodoszczelna farba renowacyjna

Wodoszczelna farba renowacyjna ŚMIG przeznaczona jest do zabezpieczania powłokowego powierzchni zewnętrznych przed warunkami atmosferycznymi jednocześnie zapewniając ich atrakcyjny wygląd. Farba renowacyjna przystosowana jest zarówno do naprawy i renowacji starych pokryć dachowych, jak i wykończenia nowych dachów. Jej wysoka elastyczność i wytrzymałość na kontakt z wodą zapewnia trwałość powłoki bez względu na warunki atmosferyczne.

Papa w płynie Megaron wiaderko
Megaron Uv-213 – Dekoracyjna Papa w Płynie

Dekoracyjna Papa w Płynie Megaron jest elastycznym materiałem powłokowym, służącym do zabezpieczania zewnętrznych powierzchni. Papę można zastosować zarówno w celu ochronnym, jak i dekoracyjnym. Elastyczność oraz wytrzymałość na kontakt z wodą zapewnia wysoką odporność powłoki bez względu na warunki atmosferyczne.