Naprawa dachu altanki. Łatwa ochrona przed wodą w ogrodzie.

16.04.2021
Firmowy sklep internetowy
Zamów wygodnie Papę w płynie z dostawą do twojego domu!
Kup w sklepie internetowym

Co zrobić jeśli okazało się, że dach naszej altanki zaczyna przeciekać?

Papa w płynie Megaron, renowacja dachu altanki
Latem ogród staje się naszym domem. Spędzamy tu mnóstwo czasu pieląc, sadząc nowe rośliny, przycinając itd. Ważne jednak, żeby po skończeniu pracy móc spokojnie usiąść – najlepiej pod dachem w cieniu i odpocząć. Ważne też, żeby taki dach chronił nie tylko przed słońcem, ale również przed wodą, bo letnie deszcze przyjemnie ogląda się właśnie z perspektywy wygodnego fotela ustawionego pod szczelnym zadaszeniem. 
No właśnie, co zrobić jeśli okazało się, że dach naszej altanki zaczyna przeciekać? Czy trzeba wymieniać całe pokrycie na nowe? Takie rozwiązanie na pewno będzie skuteczne, ale nie należy do najtańszych, a i jego wykonanie wymaga już co nieco umiejętności lub zatrudnienia specjalisty, co wiąże się z jeszcze większymi kosztami. Czy istnieje jakiś tańszy i prostszy sposób na uszczelnienie dachu? Otóż tak, można to zrobić szybko, niedrogo i bardzo skutecznie, bez zaangażowania specjalistycznego sprzętu, przy użyciu “Papy w płynie” Megaron.

Sprawdź jak w łatwy sposób naprawić cieknący dach

Serdecznie polecamy film o Papie w Płynie od naszej zaprzyjźnionej ekipy Co dziś robimy! Papę Megaron w filmie zastosowano na dachu garażu, daszku od zabudowy koszy na śmieci oraz na czapce komina. Sprawdźcie koniecznie jak nasz produkt zachowuje się na tych podłożach i do czego jest zdolny!

Właściwości Papy w Płynie

Papa Megaron w swoich właściwościach po wyschnięciu przypomina gumę – jest bardzo elastyczna i tworzy powłokę, w którą nie jest w stanie wniknąć woda. “Papą w płynie” Megaron pomalujemy każdy dach od krytego dachówką ceramiczną lub cementową, papą, blachą, gontem bitumicznym, drewnem czy blachodachówką. Malowanie można wykonać w wolnej chwili, praca nie zajmie dużo czasu, zaś papa jest bardzo łatwa w użyciu. Jedno wiaderko papy wystarczy na pomalowanie aż 9 m2 dachu.
Papa jest wyrobem ekologicznym, nie zawierającym w składzie amoniaku i formaldehydu, z niskim LZO, a co za tym idzie pozbawionym nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy dokładnie nanieść wałkiem lub pędzlem dwie warstwy produktu na wyczyszczony, suchy dach i gotowe!
naprawa_dachu_altanki_4_kolory.png
Papa sprzedawana jest w czterech kolorach: ceglanym, grafitowym, brązowym i białym, w opakowaniach 3 litrowych. Można więc za jej pomocą uatrakcyjnić wygląd naszych przydomowych dachów. Użycie papy Megaron ma też zalety praktyczne – tworzy gładką, równą, elastyczną, bezspoinową powierzchnię, dzięki czemu łatwo ją utrzymać w czystości. Przez najbliższe 10 lat nie będzie już kłopotu z przeciekającą altanką, bo problem przestanie nas dotyczyć.
dach-renowacja-02-1.jpg

Gdzie jeszcze w ogrodzie można wykorzystać Papę w Płynie?

A co zrobić jeśli nie wykorzystamy całego wiaderka papy? Gdzie jeszcze w ogrodzie można wykorzystać “Papę w płynie” Megaron? Papa Megaron ma nieograniczone możliwości zastosowań, które zależą tylko od wyobraźni użytkownika. Przykładowo można ją wykorzystać do:

Uszczelnianie fontann

fontanna
Fontanna w ogrodzie cieszy oko, ubarwia architekturę, a jej delikatny szum koi nasze skołatane nerwy. Gorzej jak fontanna przestaje sprawnie działać, tworzą się mikropęknięcia i szczeliny. Papa Megaron jest doskonałym środkiem zaradczym na takie problemy.

Uszczelnianie daszków piaskownic i daszków domków dla dzieci

piaskownica gotowa do malowania Papą w płynie Megaron
Architektura ogrodowa to także wszelkiego rodzaju konstrukcje dla dzieci. Często takie budowle mają daszki i zadaszenia, które z biegiem lat stają się nieszczelne, porastają glonami, płowieją, pojawia się rdza. Malowanie papą Megaron nada im nowy wygląd i je uszczelni. Nasze dzieci na pewno będą zachwycone i z ochotą będą się bawiły na odnowionych sprzętach.

Uszczelnianie drewnianych donic na kwiaty

malowanie papą Megaron drewnianej donicy na kwiaty
Ogród to nie tylko kwiaty, ale często również różnego rodzaju doniczki i donice na kwiaty. Ostatnio bardzo modne są donice drewniane. Co zrobić, żeby były trwałe i nie rozpadły się po pierwszym sezonie? Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy pomalować wewnątrz drewnianą donicę papą Megaron – ochroni i zabezpieczy drewno, a doniczka będzie nas cieszyć jeszcze wiele sezonów

Uszczelnianie parasoli

parasol
W ogrodzie lubimy spędzać czas pod parasolami. Chronią nie tylko przed słońcem ale także przed deszczem. Niestety parasole łatwo uszkodzić. Co zrobić, gdy pojawi się na ich powierzchni niewielka dziurka lub pęknięcie. Od teraz nie musimy kupować nowego parasola. Wystarczy uszkodzone miejsce zamalować “Papą w płynie” Megaron i kłopot z głowy!

Uszczelnianie tarasów i balkonów

taras
Z biegiem lat na naszych tarasach i balkonach, szczególnie w miejscach łączeń płaszczyzny poziomej z pionową, tworzą się niewielkie szczeliny przez które dostaje się woda powodująca dalszą degradację całej konstrukcji. Takie miejsca również można zabezpieczyć używając “Papy w płynie” Megaron.

Uszczelnianie cokołów i przyziemi budynków

malowanie papą Megaron przyziemia garażu
Jest wiele możliwości wykończenia przyziemi budynków. Można w tym miejscu ułożyć płytki np. klinkierowe, co jest rozwiązaniem estetycznym ale kosztownym i pracochłonnym. Na pewno warto zabezpieczyć przyziemie, chroniąc piwnice przed dostawaniem się wilgoci z zewnątrz. “Papa w płynie” Megaron jest rozwiązaniem dużo tańszym i w tym przypadku również bardzo skutecznym.

Uszczelnianie wszelkich pęknięć w murach i murkach

malowanie papą Megaron murku
W naszych ogrodach często, aby urozmaicić architekturę krajobrazu, decydujemy się na wprowadzenie niewielkich betonowych murków i obrzeży, które z biegiem czasu murszeją. Proces ten można powstrzymać dzięki zastosowaniu papy Megaron. Dodatkowo pomalowane nią murki będą miały estetyczny wygląd.
Podsumowując “Papa w płynie” Megaron to produkt, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jej zastosowanie jest na tyle szerokie, że zależy tylko od naszej wyobraźni i naszych potrzeb.
Produkt dostępny m.in. w sieci Leroy Merlin.

Podobał Ci się nasz artykuł? Mamy więcej ciekawych treści dla Ciebie. Dowiedz się o nich jako pierwszy! Śledź nas na Facebooku. Do zobaczenia właśnie tam. 🙂

Polecane produkty naszych marek

Farba renowacyjna ŚMIG W-1 wiaderko

W-1 Wodoszczelna farba renowacyjna

Wodoszczelna farba renowacyjna ŚMIG przeznaczona jest do zabezpieczania powłokowego powierzchni zewnętrznych przed warunkami atmosferycznymi jednocześnie zapewniając ich atrakcyjny wygląd. Farba renowacyjna przystosowana jest zarówno do naprawy i renowacji starych pokryć dachowych, jak i wykończenia nowych dachów. Jej wysoka elastyczność i wytrzymałość na kontakt z wodą zapewnia trwałość powłoki bez względu na warunki atmosferyczne.

Papa w płynie Megaron wiaderko

Megaron Uv-213 – Dekoracyjna Papa w Płynie

Dekoracyjna Papa w Płynie Megaron jest elastycznym materiałem powłokowym, służącym do zabezpieczania zewnętrznych powierzchni. Papę można zastosować zarówno w celu ochronnym, jak i dekoracyjnym. Elastyczność oraz wytrzymałość na kontakt z wodą zapewnia wysoką odporność powłoki bez względu na warunki atmosferyczne.