fbpx

baza wiedzy

W bazie wiedzy prezentujemy zarówno artykuły oraz porady związane ze sztuką budowlaną. Liczymy że treści zawarte będą przydatne dla profesjonalistów, ale także amatorscy majsterkowicze znajdą przydatne informacje.

Jak przykleić płytki na OSB?

Jak przykleić płytki na OSB?

Bądź na bieżąco! Polub nasz profil na Facebooku.facebookjak rozwiązać problemy związanez klejeniem płytek ceramicznychna płyty osb?Płyty OSB to bardzo uniwersalny materiał budowlany. Ich wszechstronne zastosowanie oraz łatwość montażu sprawiają, że są bardzo chętnie...

Różnice w klejach dyspersyjnych i cementowych

Różnice w klejach dyspersyjnych i cementowych

Zarówno kleje dyspersyjne, jak i cementowe mają zalety i są opracowywane z myślą o konkretnych zastosowaniach. Warto wiedzieć jakie są między rodzajami klejów różnice, takie informacje powinny być pomocne przy wyborze odpowiedniego kleju do naszych prac remontowych.

Mieszadło – jakie wybrać?

Mieszadło – jakie wybrać?

W przypadku prac budowlanych i wykończeniowych bardzo często wyroby budowlane należy odpowiednio przygotować do użycia. Wiele wyrobów sprzedawanych w formie sypkiej wymaga wymieszania z wodą, w odpowiedniej proporcji.

Co to jest szpachlowanie  Q1, Q2, Q3 i Q4?

Co to jest szpachlowanie Q1, Q2, Q3 i Q4?

Dla ułatwienia określenia zakresu prac przy szpachlowaniu płyt g-k wyszczególnione zostały 4 poziomy, które już na starcie wyznaczają zakres obróbki suchej zabudowy. W zależności od planowanego wykończenia szpachlowanie łączeń można zakończyć na wybranym poziomie.

Szybki remont dachu – malowanie dachu.

Szybki remont dachu – malowanie dachu.

Powierzchnia dachowa bezustannie wystawiona jest na oddziaływanie różnych czynników i warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenia powietrza czy wreszcie porastanie mchów i porostów, mają duży wpływ na stan i szybkość powstawania uszkodzeń na dachu.

Nakładanie gładzi wałkiem. Jak poprawnie wykonać szpachlowanie wałkiem?

Nakładanie gładzi wałkiem. Jak poprawnie wykonać szpachlowanie wałkiem?

Metoda nakładania gładzi wałkiem na przestrzeni ostatnich lat coraz bardziej zyskuje na popularności. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Metoda ta jest zdecydowanie wygodniejsza, łatwiejsza do opanowania i mniej czasochłonna od metody polegającej na rozprowadzaniu gładzi stalową pacą.

Jaki wałek do gładzi wybrać?

Jaki wałek do gładzi wybrać?

Profesjonalne wałki do ręcznego nakładania gładzi sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających wykonawców. I tu pojawia się pytanie – jaki wałek wybrać, żeby nakładanie gładzi było proste i przyjemne?

Łączenie płyt gipsowych – dlaczego ŚMIG C-50

Łączenie płyt gipsowych – dlaczego ŚMIG C-50

Jakie są pozostałe zalety masy szpachlowej ŚMIG C-50, poza wyjątkową wytrzymałością? Przede wszystkim jest zawsze gotowa do pracy. Nie ma konieczności rozrabiania gipsu i nie jesteśmy w pracy ograniczeni czasem wiązania.

Noże do gładzi. Jak wybrać?

Noże do gładzi. Jak wybrać?

Nóż do gładzi. Czym się różni od tradycyjnej pacy i co powoduje, że wielu już nie uznaje wykonania gładzi packą za profesjonalne? Przede wszystkim jest to ergonomiczny kształt, który pozwala złapać blachę pod bardzo małym kątem nachylenia względem ściany i utrzymać ją z równomierną siłą na całej długości.

Fajnie Cię widzieć na naszych stronach. Chcemy być z Tobą w kontakcie! Liczymy, że do nas dołączysz na Facebooku. Do zobaczenia właśnie tam. smilesmilesmile

Czy wiesz, że? 

ŚMIG jest w 100% polski!
Kupuj polskie produkty – pomagaj polskim firmom.